Kurs on-line

Podstawowy Kurs Zasad Organizacji Lekcji I Komunikacji Dla Nauczycieli - 6 filmów, 6 h nagrań

290.00zł

Dla kogo jest to szkolenie?

• nauczycieli, którzy zaczynają pracę w szkolę
  • nauczycieli, którzy szukają motywacji, inspiracji, nowych rozwiązań,
  • metodyków, którzy chcą sobie uporządkować podstawowe zasady pracy w klasie
  • pedagogów, którzy wspierają nauczycieli w szkołach
  • właścicieli szkół językowych;

Otrzymasz:

Pomoc w dostarczeniu podstawowych narzędzi pracy nauczyciela, świadomość ich stosowania.

Zadbanie o pewność siebie podczas lekcji

Poznanie podstawowych zasad pracy z "trudnym" dzieckiem, pokazanie procesu rozwoju nauczyciela i udzielenie wsparcia

Joanna Femniak

Psycholog i filozof, Międzynarodowy Trener Videotreningu Komunikacji (VIT), Absolwent i wykładowca Szkoły dla Trenerów Biznesu, Absolwent Szkoly Trenerów Treningu Interpersonalnego, Praktyk NLP. Wieloletni trener, coach i doradca ds. zarządzania personelem. Podczas swoich szkoleń łączy umiejętności psychologa, praktykę trenera z wiedzą pięknej dziedziny, jaką jest filozofia. Maksyma, która jej towarzyszy w pracy i życiu to: „Co sobie uświadamiasz to kontrolujesz, to, czego sobie nie uświadamiasz kontroluje ciebie” A. de Mello. Projektuje i wspiera instytucje we wprowadzaniu systemów HR w firmach. Doktorat obroniła na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Bada zagadnienia związane z edukacją dorosłych, samoświadomością i szeroko rozumianym rozwojem. W PTI monitoruje działalność merytoryczną i administracyjną Istytutu, czuwa nad jego rozwojem. Odpowiada także za wizerunek PTI na rynku szkoleń. Jest członkiem PTP, PTF.

Patrycja Kochan

Psycholog kliniczny dzieci i młodzieży. Pracuje terapeutycznie i diagnostycznie z dziećmi i młodzieżą w NPPP ANIMUS. Prowadzi warsztaty i treningi psychologiczne dla młodzieży oraz Trening Umiejętności Społecznych, a także konsultacje dla rodziców. Wychowawca na obozach twórczego rozwoju ANIMUS. Pracuje również jako psycholog szkolny w szkole podstawowej. Współpracuje z wydawnictwem Taurus Edukacja i Kultura jako konsultant i uczestnik międzynarodowych projektów edukacyjnych.

Szczegółowy plan kursu:

Możesz zakupić tylko wybraną przez siebie lekcję, lub cały kurs ze wszystkimi lekcjami. Lekcje trwają po 60 minut.

Lekcja I

1. Rola nauczyciela i ucznia w klasie
  2. Narzędzia nauczyciela w pracy z klasą
    a. Organizacja klasy
    b. Organizacja lekcji
    c. Procesy komunikacji
Kup dostęp do lekcji I

Lekcja II

1. Komunikacja w klasie
  2. Komunikacja z grupą
    a. zasady w klacie – po co i jak je wprowadzać?
    b. zasady utrzymywania relacji z grupą
Kup dostęp do lekcji II

Lekcja III

1. Wydawanie polecenia podczas lekcji
    a. monitorowanie
    b. sprawdzanie
    c. informacja zwrotna
  2. Zasady udzielania informacji zwrotnej
    a. cele informacji zwrotnej
    b. rodzaje informacji zwrotnej
Kup dostęp do lekcji III

Lekcja IV

1. Sytuacje trudne w klasie
    a. moja postawa wobec sytuacji trudnych w klasie
    b. techniki reagowania na sytuacje trudne
    c. świadomość mocnych stron ucznia – a sytuacje trudne w klasie
Kup dostęp do lekcji IV

Lekcja V

1. Główne dysfunkcje dzieci we współczesnej szkole
  2.  Podstawowe zalecenia dla nauczycieli podczas lekcji
Kup dostęp do lekcji V

Lekcja VI

1. Relacja z rodzicem
  2. Rola rodzica rola nauczyciela
  3. Zasady komunikacji z rodzicem
  4. Jak reagować na roszczenia i krytykę
  5. Organizacja współpracy z rodzicem
Kup dostęp do lekcji VI
Cena: 58zł

Kup dostęp do całego kursu

Kurs zawiera 6 lekcji
Lekcje trwają po 60 minut;