Czy zaufanie do nauczyciela Twoich słuchaczy jest ważne dla wizerunku Twojej szkoły?

Co zrobić, by nauczyciel wzbudzał zaufanie dziecka? Jakie elementy warto wprowadzić w pracy z dziećmi, aby wzbudzać zaufanie?

Szkoła jest taką instytucją, w której na to zaufanie jest niewiele miejsca. Dlaczego tak się dzieje i czy tak musi być?

Dzieje się tak dlatego, ponieważ wszystko w szkole podlega kontroli, sprawdzamy, testujemy, analizujemy. Robimy to, gdyż musimy udowodnić, że uczeń coś umie a nasza praca ma sens.

Tą presję wyników przerzucamy na uczniów, a taka atmosfera nie sprzyja budowaniu zaufania.

Czy tak musi być? Jak przerwać to koło wzajemnych oczekiwać i znaleźć miejsce na zaufanie w Twojej szkole?

Mamy na to sposób – 4 proste wskazówki, które odmienią wizerunek nauczyciela i pomogą nawiązać relację.

Wskazówka 1 : Daj uczniom więcej swobodnym

Co mamy na myśli? Nie, wcale nie chodzi o to, aby to uczeń decydował czego, kiedy i czy w ogóle chce się uczyć.

Wystarczy, że pozostawimy uczniom troszkę więcej swobody w doborze sposobów na to, jak mają dojść do określonych celów, albo przynajmniej będziemy to śledzić i pozwolimy współpracować, czyli żeby uczeń również miał wpływ na to w jaki sposób będzie się uczył.

Taka postawa zwiększy zaufanie uczniów do Twojego zespołu lektorskiego, a ponadto wzrośnie stopień ich zaangażowania w lekcję, a stąd już tylko krok do lepszych wyników w nauce.

Jak widać ta mała zmiana, może rozpocząć lawinę pozytywnych zdarzeń.

Chcesz poznać kolejne wskazówki? Zapraszamy do wysłuchania bezpłatnego nagrania Edyty Sochy – nauczyciela i edukatora Pozytywnej Dyscypliny:

„Co zrobić, by nauczyciel wzbudzał zaufanie dziecka? 4 proste wskazówki, które odmienią wizerunek nauczyciela i pomogą nawiązać relację”

Jeśli 4 wskazówki to dla Ciebie za mało i chcesz, aby Pozytywna Dyscyplina na dobre zagościła w Twojej szkole, zapraszamy na szkolenie online Ciebie i Twój zespół lektorski:

>>> AKADEMIA WYCHOWAWCY ONLINE Z POZYTYWNĄ DYSCYPLINĄ <<<

Podczas 29 praktycznych lekcji nauczycie się:

• jak budować relację i autorytet,
  • jak rozwijać kompetencje życiowe u dziecka,
  • jak rozpoznawać potencjał dziecka,
  • jak radzić sobie w sytuacjach trudnych i konfliktowych,
  • jak komunikować się z dzieckiem,
  • jak motywować dziecko,
  • jak budować współpracę z rodzicami,
  • jak zadbać o siebie i uniknąć wypalenia zawodowego,

A to wszystko w 2 modułach, kiedy uczysz w klasie online i offline!

Przygotuj siebie i swój zespół nauczycieli do pracy zdalnej.

Buduj relacje z uczniami i rodzicami już dziś.

Odkryj skuteczne metody, które pozwolą Twojej szkole działać na najwyższym poziomie zarówno w klasie online i offline!

>>> AKADEMIA WYCHOWAWCY ONLINE Z POZYTYWNĄ DYSCYPLINĄ <<<

Akademia Wychowawcy ONLINE