Blog

Stawianie i osiąganie celów

W pracy z uczniami, nauczyciel lider inspiruje, motywuje, wspiera w realizacji celów i zadań. Bardzo dobrym zwyczajem jest rozmawianie z uczniami o ich celach na początku roku szkolnego i podsumowanie na koniec semestru. Niektórzy uczniowie potrafią wyznaczyć sobie samodzielnie cel, inni potrzebują pomocy.

Czytaj więcej

Co powiedzieć dziecku przed rozpoczęciem roku szkolnego?

Przed nami kolejny rok szkolny. Dla niektórych dzieci oznacza on zmianę – nowe otoczenie, nowe wyzwania, kolejny etap edukacji. Dla pozostałych kontynuacja nauki w tej samej szkole. W obu przypadkach warto porozmawiać z dzieckiem, zanim wróci do szkoły. Taka rozmowa, może pomóc zarówno dziecku, jak i rodzicom.

Czytaj więcej

Zakończenie roku – rozmowa z dzieckiem

Zbliża się koniec roku szkolnego, czas podsumowań i dla wielu dzieci czas wchodzenia w nowy etap. Był to rok trudny, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i nauczycieli. Postarajmy się zatem, aby samo świadectwo nie było jedynym podsumowaniem.

Czytaj więcej

Jak komunikować się z uczniami?

Prawidłowy rozwój dziecka stanowi podstawę rozwoju jego osobowości. Poznaje ono otaczający świat, potrafi wyrazić swoje spostrzeżenia, uczucia, pragnienia. Trudności dzieci w okresie szkolnym mogą dotyczyć kłopotów

Czytaj więcej

POMOC DZIECKU KRZYWDZONEMU

Marcin Korowaj- pedagog,  psychoterapeuta, Trener Personnel Training Institute Poprzez termin dziecko krzywdzone rozumiemy dziecko doznające przemocy fizycznej, psychicznej, wykorzystywane seksualnie, zaniedbane. Wszystkie te formy krzywdzenia

Czytaj więcej

Masz pytania?

Zastanawiasz się czy warto próbować?

Nie wiesz czy tym razem będzie inaczej?

Jeszcze masz wątpliwości? Zarezerwuj miejsce, napisz jaki cel chciałbyś osiągnąć!

Napisz do nas

Przewiń do góry

Zapisz się aby otrzymać dostęp do webinaru

Jak zatrzymać nauczycieli w szkole językowej i oświacie niepublicznej?

*Akceptuję warunki regulaminu